ALFA KARTOS VAIKAI: GALIMYBĖS IR IŠŠŪKIAI
APIE PROGRAMĄ
PEDAGOGŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMA
Alfa kartos vaikai: galimybės ir iššūkiai
„<...> tie vaikai dabar kažkokie kitokie“
Ar kada teko girdėti kolegas panašiai kalbant? Turbūt, daug kartų. Vis dažniau akcentuojama, kad viskas su dabartiniais vaikais yra kitaip: pradedant jų elgesiu ir baigiant gebėjimais...
Tai kas gi tokio „kitokio“ nutiko per pastarąjį dešimtmetį? Atsakymas labai paprastas. Naujoji – ALFA karta užaugo mūsų akyse ir pradėjo lankyti įvairias ugdymo įstaigas. Šių vaikų ugdymo(-si) procesas išskirtinai reikalauja vaizdumo, būtini įtraukūs mokymo(-si) metodai, aktyvi – originali veikla, mokymas(-is) bendradarbiaujant. Šie vaikai geriau mokosi netradicinėse aplinkose, o poreikis mokytis per įvairius pojūčius yra itin išreikštas. Tiesa, alfos turi daug žinių apie juos supantį pasaulį, yra daug matę ir patyrę, dėl to juos sunkiau sudominti. Taip pat šie vaikai naują medžiagą įsisavina tik tuo atveju, jei mato tame prasmę (t. y. supranta, kodėl svarbu tai atlikti?), o visas nesėkmes išgyvena labai jautriai.
Visuotinai tikimasi, kad, lyginant su ankstesnių kartų atstovais, alfa kartos vaikai yra ir bus iki šiol sveikiausi, turtingiausi, labiausiai išsilavinę ir technologiškai išsivystę, todėl tai, kad šie vaikai vis mus stebina, yra absoliučiai normalu.
Žinoma, pedagogams savo darbe dažnai tenka susidurti su rimtais iššūkiais ugdant jaunąją kartą. Todėl programa „Alfa kartos vaikai: galimybės ir iššūkiai“ suteiks naujų žinių, sudarys sąlygas pasisemti originalių idėjų bei patobulinti jau turimus gebėjimus.
Šios neeilinės pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programos (praktinių mokymų) metu, atlikdami bei kurdami originalias užduotis, dalyvaudami netradicinėse veiklose ir praktiškai pritaikydami įgytas žinias, dalyviai mokysis suprasti alfa kartos vaikų ugdymosi bei raidos ypatumus, pasisems originalių idėjų, kaip galima praturtinti jų ugdymo(-si) procesą bei sužadinti mokymo(-si) motyvaciją. Dalyvių laukia dar neišbandytos STEAM veiklos, įvairių mokymo(-si) strategijų taikymo ugdyme „receptai“, daugybė idėjų, kaip motyvuoti alfa kartos vaikus mokytis, kaip pasigaminti įvairaus pobūdžio ugdymo(-si) priemones bei išskirtiniai patarimai, kaip dirbti su specialiųjų ugdymo(-si) poreikių turinčiais alfomis.
Programa skirta:
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams,
pradinių klasių mokytojams,
neformaliojo švietimo mokytojams,
įvairių ugdymo programų studentams.
Programos trukmė – 40 akademinių valandų (10 val.– teorijos, 16 val.– praktikos, 14 val.– savarankiško darbo).
Programos kaina - 45 Eur / 1 asm.
Programos pabaigoje išduodami KU SHMF Tęstinių studijų centro akredituoti pažymėjimai. Norint juos gauti, būtina įveikti bent 80 proc. visos programos (t.y. dalyvauti bent dviejuose pasirinktuose moduliuose ir atlikti VISAS praktines savarankiško darbo užduotis).
ŽINGEIDAUS PEDAGOGO VEIKLOS
PLANAS
2021 06 21
ALFA KARTOS VAIKAI: PATARIMAI IR ATRADIMAI
Nuotolinė mokymų programa per ZOOM platformą, 8 val. (2 val. teorijos, 6 val. praktikos).
Pranešėjai: Aurelija Macijauskienė, Daiva Gerdzevičienė, Gintarė Liorančaitė, Lilija Malachauskytė, Simona Jurčiukonytė
2021 06 22
PEDAGOGO DARBAS ŠIANDIEN: GALIMYBĖS IR IŠŠŪKIAI
Praktiniai mokymai - 8 val. (2 val. teorijos, 6 val. praktikos).
Pranešėjai: Sandra Kybransaitė, Aušra Triušytė – Norkienė, Toma Žukauskienė, Karolis Gricius
2021 06 23
ASMENYBĖS AUGI(NI)MAS: LAIMINGOS VAIKYSTĖS TAKAIS
Nuotolinė mokymų programa per ZOOM platformą, 6 val. (2 val. teorijos, 4 val. praktikos).
Pranešėjai: Rūta Andreikėnaitė, Vaida Šlajienė, Diana Meškelevičienė, Aivaras Vilutis
2021 06 28
MAŽŲJŲ LABORATORIJA: PROJEKTINĖ VEIKLA (PAVYZDŽIŲ ANALIZĖ)
Nuotoliniai mokymai - 6 val. savarankiško darbo. Registracijos metu nurodytu el. paštu bus atsiųsta visa reikalinga metodinė medžiaga bei priemonės.
2021 07 05
Į AUKŠTESNIŲJŲ MĄSTYMO GEBĖJIMŲ UGDYMĄ ORIENTUOTOS UŽDUOTIES KŪRIMAS
Nuotoliniai mokymai - 8 val. savarankiško darbo. Registracijos metu nurodytu el. paštu bus atsiųsta visa reikalinga metodinė medžiaga bei priemonės.
IKI 2021 07 30
Programos dalyviai nuotoliniu būdu pristato patobulintas kompetencijas liudijančias atliktas užduotis.